Nauka niekoniecznie może kojarzyć się jedynie z siedzeniem nad książkami i „wkuwaniem” wiedzy. Aby każdy uczeń dobrze ją przyswajał, najlepiej wykorzystać do tego dodatkowe i ciekawe pomoce, a zajęcia przeprowadzić w innym pomieszczeniu niż klasa szkolna. Korzyści takiej nauki jest wiele m.in. spędzając wspólnie czas, uczymy się pracy w grupie i nabieramy obycia z materiałami znajdującymi się w kuchni tj. woda, mąka, czy sól, a także szybciej przyswajamy wszystkie umiejętności.

Najważniejsze jest to, aby ciasto potrzebne do nauki uczeń wykonywał samodzielnie. Przy jego przygotowaniu uczeń pobudza się, dotyka, mierzy, warzy, smakuje i równocześnie eksperymentuje. Przy takie zabawie uczeń wie co tworzy – od początku do końca. Od garści mąki do pełnej figurki. Taka wspólna nauka, to wspaniała zabawa i gimnastyka rąk, a także możliwość okazywania emocji, bez żadnych ograniczeń.. Nic tak nie cieszy jak własnoręcznie wykonane anioły, które suszy się i wypala w piekarniku.
Oparty nos na szybie piecyka, oczekiwanie i napięcie, doglądanie i odliczanie czasu i w końcu radość z własnego dzieła! Formy przybrały różne kształty i wielkości. Każdy z nas inaczej wyobraża sobie Anioła. Jako stróża chodzącego krok w krok za nami – niczym cień, jako niebiańską postać ze skrzydłami. Jako uśmiechniętego, smutnego, z otwartymi rękami…Po zakończeniu suszenia anioły pomalowaliśmy złotym sprayem i ozdobiliśmy piórami.
W tym roku wyjątkowo przygotowaliśmy się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Sami ulepiliśmy własne Anioły. Anioły, które będą wisieć nad naszymi głowami. Będą czuwać i patrzeć. Będą ozdabiać Święta i przypominać o nich. Będą sprawiać że Święta będą wyjątkowe.
A oto jak prezentują się nasze ANIOŁY: