Już po raz czwarty, w dniu 9 grudnia 2011 odbył się Międzyszkolny Konkurs Informatyczny Szkół Specjalnych z terenu Jawora. W konkursie wzięli udział uczniowie z Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze  oraz wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Celem konkursu to popularyzacja informatyki wśród uczniów, poprzez umiejętność pracy w  programie PowerPoint. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodniczący: dyrektor MOW mgr Mariusz Barański, zastępca dyrektora mgr Daniel Iwański, nauczyciel informatyki  z SOSzW mgr Roman Zieliński oraz  organizator i pomysłodawca konkursu, nauczycielka informatyki mgr Anna Bortkiewicz. W tym roku zadaniem uczniów, a zarazem tematem konkursu  było wykonanie prezentacji  na temat zabytków Warszawy. Po 2 godzinach zmagań, nadszedł czas na ocenę jury, która po burzliwych obradach postanowiła przyznać:

I miejsce ex aequo – Łukasz Potrzebny  z MOW i Patryk Kowalski z SOSzW,  III miejsce -  Michał Kowalczyk z MOW. 

 

Nagrodzeni uczniowie otrzymali w prezencie różnego rodzaju sprzęt min. pendrive, słuchawki, karty startowe do aparatów oraz słodkie upominki.Wszyscy uczestnicy konkursu  otrzymali okolicznościowe dyplomy. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród przewodniczący komisji konkursowej  zwrócił uwagę na bardzo wysokie i wyrównane umiejętności uczestników.

W corocznych kolejnych edycjach konkursu uczestnicy zaskakują nas coraz to ambitniejszymi, bardziej profesjonalnymi prezentacjami. Możemy powiedzieć, że gdy otwieramy prezentacje naszych laureatów jesteśmy zawsze pod ogromnym wrażeniem ich zaangażowania i determinacji. Co najważniejsze – takie konkursy dają uczniom pewność siebie i poczucie przygotowania do pracy z komputerem i stosowania technik komputerowych w dorosłym życiu.

Gratulujemy wygranych, a nauczycielom przygotowujących uczniów do konkursu życzymy dalszych osiągnięć.

GALERIA: