Zajęcia terapeutyczne

Wychowankowie DMOW w Jaworze zajęci III miejsce - Filip Rogal oraz wyróżnienie - Mikołaj Terka w Wojewódzkim Konkursie Literacko-Plastycznym "Ignacy Krasicki w twórczości dziecięcej" GRATULACJE!!!.  Ich prace zostały zamieszczone w pięknie wydanym kalendarzu przez Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Jaworze na rok 2023/2024.

 

Międzynarodowy Salon Sztuki Dziecięcej Jawor-Turnov to wyjątkowa wystawa prac plastycznych wszystkich jaworskich dzieci z szkół, a także okolicznych miejscowości powiatu jaworskiego, no i oczywiście z naszego miasta partnerskiego Turnov. To wyjątkowa okazja do tego, żeby poprzez sztukę łączyć naszych mieszkańców miast Jawora i Turnowa, a także okolicznych zaprzyjaźnionych miejscowości. Prace w tym roku były absolutnie wyjątkowe i fantastyczne, a zawsze znajdują one miejsce w kalendarzu na przyszły rok, który jest pięknym prezentem i elementem dekoracyjnym niejednego polskiego i czeskiego domu. Wśród nagrodzonych prac znalazły się prace naszych wychowanków:  Patryka Regulskiego – „Tańczące po wodzie”, a także praca zakwalifikowana do II etapu Nazarii Kosiukevych – „Kształtny tulipan”. Organizatorzy pogratulowali  bardzo serdecznie wychowawcom, nauczycielom, którzy dbają o dzieci i młodzież, no i oczywiście wszystkim artystom, którzy tak pięknie zaprezentowali swoje umiejętności.

GALERIA:

6 grudnia w naszej placówce odbył się uroczysty apel podczas którego dyrektor szkoły mgr Mariusz Barański wręczył nagrody wyróżnionym wychowanką, których prace reprezentować będą ośrodek na etapie wojewódzkim. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Patryk Jenel, Mikołaj Terka, Martin Szymankiewicz, Filip Rogal, Adam Karczmarz. Oprócz pamiątkowych dyplomów wychowankowie zostali obdarowanie słodyczami. Społeczność szkolna nagrodziła wyróżnionych gromkimi brawami i gratulacjami.

 

GALERIA:

Na twórczości Ignacego Krasickiego wychowało się wiele pokoleń Polek i Polaków. Autor tworzył utwory, których  zadaniem było ,,bawiąc - uczyć". Naszym wychowankom najbardziej przypadły do gustu bajki. Są to utwory ukazujące postawy i wartości, którymi powinien kierować się każdy człowiek, niezależnie od wieku, czasu i okoliczności. Każda z bajek Krasickiego daje jasny morał, który ukazuje normalne życie, ośmiesza wady, pokazuje emocje ludzi. Bajka przemawia do wszystkich, jest bowiem zabawna, krótka, prosta i zrozumiała. Dzięki temu dobitnie przekazuje swoją treść. Treścią tą jest zaś natura w postaci bohaterów zwierzęcych prezentujących cechy i postawy ludzi. Przystąpiliśmy do  XI Wojewódzkiego Konkursu Literacko-Plastycznego pod hasłem: „Ignacy Krasickiego w twórczości dziecięcej”, bo twórczość tego autora jest zrozumiała dla naszych wychowanków .Wybraliśmy bajki: „Kruk i lis”, „Bogacz i żebrak”, ‘Kulawy i ślepy”, „Kot i szczur” oraz „Kałamarz i pióro”. Emocje zawarte w morałach przelaliśmy w obrazach pokazujących kolorowe postacie  i scenach, które one pokazują. Czy osiągnęliśmy zamierzone cele, oceńcie sami. Nie ukrywamy, że tworząc prace pastelami świetnie się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas na zajęciach. Prace zostały wykonane w ramach zajęć terapii pod kierunkiem Anny Bortkiewicz. Autorami prac są: Patryk Jenel, Mikołaj Terka, Martin Szymankiewicz, Filip Rogal, Adam Karczmarz.

GALERIA:

 

11 października 2023 r., w Dolnośląskim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Jaworze podczas apelu odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom etapu szkolnego  .33. KONKURSU PLASTYCZNEGO - Międzynarodowy Salon Sztuki Dziecięcej Jawor – Turnov Uczestnikami projektu mogły  być dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych, oraz ponadpodstawowych do ukończenia 18 roku życia. Każda szkoła mogła nadesłać maksymalnie 10 prac o tematyce dowolnej. Prace będą oceniane  w następujących kategoriach: I kat. przedszkola,   II kat. SP  7 - 10 lat, III kat. SP 11- 13 lat, IV kat. 14 – 18 lat. Naszą placówkę reprezentować będą prace 6 wychowanków:  Mikołaja Terka,  Patryka Jenel, Patryka Regulskiego, Filipa Rogal, Pawła Mazura i Nazarii  Kosiukevycha. Wychowankowie  zostali obdarzeni słodkościami i gratulacjami, które przekazał na ich ręce vice dyrektor placówki Daniel Iwański. Prace zostały wykonane w ramach zajęć korekcyjno-kompensacyjnych pod kierunkiem mgr Anny Bortkiewicz.  Życzymy naszym uczniom pomyślności na etapie międzynarodowym, którego wyniki zostaną ogłoszone 14 grudnia 2023.

GALERIA: