Już po raz trzeci, w dniu 14 stycznia 2011 odbył się Międzyszkolny Konkurs Informatyczny Szkół Specjalnych z terenu Jawora. W konkursie wzięli udział uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze  oraz wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.
Celem konkursu była i jest  popularyzacja informatyki wśród uczniów poprzez umiejętność pracy w programie PowerPoint. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodniczący: dyrektor MOW mgr Mariusz Barański, zastępca dyrektora mgr Władysława Józwiak, nauczyciel informatyki z SOSzW mgr Roman Zieliński oraz  organizator i pomysłodawca konkursu, nauczycielka informatyki mgr Anna Bortkiewicz
logo
W tym roku zadaniem uczniów, a zarazem tematem konkursu  było wykonanie prezentacji  na temat zabytków Warszawy.
Po 2 godzinach zmagań, nadszedł czas na ocenę jury, która po wnikliwej ocenie postanowiła przyznać : I miejsce – Łukasz Potrzebny  z MOW, II miejsce – Paweł Kwiatkowski z MOW, III miejsce - Ewa Pasternak  z SOSzW,  IV miejsce egzekwo – Anna Głowacka i Mateusz Siadkowski z SOSzW.
Przy posumowaniu osiągnięć uczniów przewodniczący komisji konkursowej  zwrócił uwagę na wysokie i wyrównane umiejętności uczestników.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali w prezencie pendrive, etui na płyty CD oraz słodkie upominki. Na koniec wszyscy mieli okazję oglądnąć wspólnie nagrodzoną prezentację.
Jak widać, konkursy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. W kolejnych edycjach uczestnicy zaskakują nas coraz to ambitniejszymi, bardziej profesjonalnymi prezentacjami. Z czystym sumieniem, możemy powiedzieć, że gdy otwieramy prezentacje naszych laureatów jesteśmy zawsze pod ogromnym wrażeniem ich zaangażowania i determinacji.
Gratulujemy wygranych, a nauczycielom przygotowujących uczniów do konkursu życzymy dalszych osiągnięć.
A.B.