Już po raz czwarty 18 listopada 2011 wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze przystąpili do konkursu informatycznego, którego  celem było i jest  zachęcenie do poznania informatyki  poprzez umiejętność pracy w  programie PowerPoint. W przygotowaniu do owego konkursu, jak i samym  konkursie uczestnicy  doskonalą umiejętności wykorzystania  Internetu, jako źródła zdobywania informacji, a także poznają zabytki Polski.
Równo o godzinie 8.00 myszki i klawiatury ożyły. Z sali parowało entuzjazmem i podnieceniem. Każdy uczeń jak najlepiej chciał zaprezentować swoje umiejętności. Na sali dało się wyczuć napięcie i podekscytowanie. Słychać było głośne klikanie i stukanie. Gdyby dało się zmierzyć poziom skupienia uczestników – pewnie osiągnął by wartość maksymalną.
W tym roku zadaniem uczniów, a zarazem tematem konkursu  było wykonanie prezentacji  na temat: „Zabytków Krakowa”. Umiejętność i trafność wyszukiwania konkretnych zabytków, nadania prezentacji  animacji, formatowanie zdjęć, wprowadzenie przejść czasowych, a także dodania muzyki były niezbędnymi elementami punktowanymi podczas pracy.
Po 2 godzinach zmagań uczniów jury, w składzie:
- przewodniczący: dyrektor MOW mgr Mariusz Barański,
- viece-dyrektor mgr Daniel Iwański,
- organizator i pomysłodawca konkursu, nauczycielka informatyki mgr Anna Bortkiewicz,
postanowiło przyznać: I miejsce –Łukasz Potrzebny, II miejsce - Dominik Mikołajski, III miejsce – Adrian Wachowiak, IV miejsce– Michał Kowalski.
Po obejrzeniu prezentacji w oczach jury dało się zauważyć zaskoczenie, radość i nawet małą łezkę szczęścia. Największe podziękowania  i gratulacje należy jednak złożyć, jak powiedział Pan dyrektor Mariusz Barański,  na ręce organizatorki konkursu mgr Annie Bortkiewicz, za wkład, zaangażowanie i poświęcenie czasu. W tak trudnym kształceniu, jakim jest kształcenie specjalne, każdy sukces wychowanków, wydaje się zdobyciem ogromnego szczytu. To kolejny powód do dumy! Nagrodzeni uczniowie otrzymali w prezencie m. in. pendriwe 8 GB , czytniki kart, słuchawki, startery do komórek z PLUSA, smycze  z oraz słodkie upominki. Nie zapominając o fundatorze nagród, należy złożyć serdeczne podziękowania dla Centrum Komputerowego  Pana Wojciecha Salaty w Jaworze. Za szczodrość i okazane serce.Wszyscy uczestnicy konkursu szkolnego, będą reprezentować MOW w  Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym, który odbędzie się w  grudniu 2011r. 
Anna Bortkiewicz
GALERIA: