GALERIA PRAC:

Kiedy niebo robi się dziwnie kłębiaste, a ciężkie gęste chmury wiją się na jego sklepieniu, każdy zasypia z nadzieją, że rano obudzi go blask białego śniegu. Każdej zimy marzymy o tym, by padał na nas gęsty śnieg, o wielkich rozłożystych płatkach. Wówczas wieczorami, kiedy na dworze powinno być już ciemno, panuje półmrok. Gęste opady białego puchu odbijają blask świateł ulicznych latarni. Nie widać gdzie jest jezdnia, a gdzie chodnik. Kiedy już siwa i stara zima gubi na drzewach szron....
Niestety to tylko marzenia, rzeczywistość w tym roku była zupełnie inna. I właśnie zadaniem wychowanków było namalowanie krajobrazu zimowego, adekwatnego do obrazu naszej zimy. 

W ruch poszły i pastele, a także farba akrylowa w białym kolrze. Swoją pracę zaczęli od szciców wykonanych ołowkiem. Jedni malowałi drogę, pole i las inni narysowali rzekę z zamrrznętą taflą lodu. We wszystkich krajobrazach górowało niebo w niebieskiej gamie, odbijające się na tle szaro czarnego krajobrazu okraszonego niewielką ilością śniegu. Nasza zima malowana była pastelami i farbą. Z pewnością udało nam się narysować prawdziwą polską zimę.

Prace zostały wykonanane pod kierunkiem - mgr Anny Bortkiewiecz.