„ Czy deszcz pada, czy słonko świeci na rajd idą z MOW –u dzieci”

      W dniu 9 maja b.r. na Siedmickiej Polanie odbyło się zakończenie Rajdu „ Szlakiem Trzech Wąwozów" .  W imprezie której organizatorami  byli: Stowarzyszenie  „ Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”, Gminny Ośrodek Kultury w Paszowicach, Nadleśnictwo Jawor i Oddział PTTK w Jaworze  brała również udział  silna grupa z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze z grupy trzeciej ( 12 wychowanków) pod opieką Pani Grażyny Żmuda i Pana Andrzeja Kowalik. Nasza trasa wiodła przez Myślibórz , Wąwóz Myśliborski, Jakuszową i Siedmicę.

Pogoda zmieniała się jak w kalejdoskopie. Deszcz na trasie, słońce na zakończenie ( stąd też podtytuł artykułu). Na miejscu –Siedmickiej Polanie –nowoczesnym obiekcie Nadleśnictwa Jawor- rozegrano szereg konkurencji sportowych i konkurs wiedzy z trasy rajdu. W konkursie wiedzy nasz reprezentant Dawid Girek zdobył III miejsce. W konkursach sportowych toczyliśmy „bratobójcze” walki. W poszczególnych konkurencjach zdobyliśmy następujące miejsca:

- podbijanie piłki – II miejsce Piotr Rupociński

- kapki: I miejsce Mirosław Paszkiewicz, III miejsce  Michał Grams

- rzut do kosza: II miejsce Dawid Roethel, III miejsce Michał Grams.

W ostatniej konkurencji wyzwaliśmy do pojedynku na przeciąganie liny opiekunów grup rajdowych oraz osoby dorosłe. Trzeba przyznać , że bronili się dzielnie , ale nie dali rady sprostać naszym chłopcom.

Mieliśmy również okazję na planszach edukacyjnych poznać tropy mieszkańców lasu oraz poznać las jako środowisko życia zwierząt i bujnej roślinności. Był to dla nas kolejny dzień spędzony na turystycznej wyprawie. Przy ognisku mogliśmy wysłuchać pięknych koncertów gitarowych przybliżających uroki Gór i Pogórza Kaczawskiego. Impreza nam się podobała – chętnie skorzystamy z możliwości udziału w kolejnej edycji tego Rajdu.

Po dzisiejszym Rajdzie Dawid Girek zdobył brakujące punkty do Odznaki Turystyki Pieszej w stopniu popularnym . Jest to jego druga odznaka turystyczna zdobyta w trakcie pobytu w naszym MOW-ie.( wcześniej zdobył odznakę Turysta Przyrodnik w stopniu popularnym). Swoim przykładem zachęca innych wychowanków do zdobywania odznak turystyki kwalifikowanej. A już za tydzień ,w sobotę następny rajd i kolejna okazja do poznania historii Dolnego Śląska. Tym razem wybierzemy się do byłego obozu zagłady do Rogoźnicy, gdzie w latach 1940-1945 funkcjonował niemiecki obóz Gross Rosen.
GALERIA:

G.Ż., A.K.