Tradycyjnie od wielu lat w jaworskim Oddziale PTTK pierwszą , jesienną imprezą jest Rajd Fauna. W dniu 26 września odbył się kolejny – XXX Jubileuszowy Rajd. Miejscem zakończenia był plac koło Schroniska Młodzieżowego w Jaworze, gdzie dotarliśmy uprzednio zwiedzając Wieżę Zamkową i cele więzienne na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Co roku inne zwierzę jest „ bohaterem” rajdu, a w obecnej edycji uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat orła. Wbrew pozorom, nie było tak łatwo przygotować chętnych do tego konkursu wiedzy, gdyż „ rodzina” orłów liczy 31 gatunków. Ale praca z materiałem dotyczącym tego pięknego drapieżnika, który jest w herbie naszego państwa przyniosła efekt- nasz reprezentant Krzysztof Olkiewicz zdobył II miejsce.

Poza konkursami wiedzy braliśmy również udział w konkurencjach sprawnościowych i niespodziankach. W grze zwanej bule nasi wychowankowie odnieśli sukces zdobywając I miejsce. Wiele śmiechu wywoływała próba marszu na nartach, co chwila ktoś mylił nogę, lub miał gwałtowną potrzebę odpoczynku – tuląc się do Matki Ziemi. Dopiero włączenie się do zabawy Pana Andrzeja pozwoliło naszej drużynie uporządkować tempo i wyrównać krok, by dotrzeć do mety. Zwyciężaliśmy we wszystkich konkurencjach niespodziankach: Paweł Krakowski miał najwięcej z uczestników rajdu monet jednogroszowych i widokówek z Jawora, a Piotr Rupociński miał najwięcej monet z innego kraju niż Polska. Najedzeni, nagrodzeni powróciliśmy do Ośrodka. Już od poniedziałku zaczynamy wkuwać o ziemniaku i okolicach Snowidzy, gdyż za dwa tygodnie po raz dziesiąty robimy rajd „ Bulwa”. Również nasza Bulwa będzie jubileuszowa, trzydziesta, a na niej będziemy z opóźnieniem świętować dziesięciolecie naszego Koła Turystycznego.

Sprawozdawcy :

1. Andrzej Kowalik
2. Grażyna Żmuda
GALERIA: