k.międzyszkolny

GALERIA:

Już po raz czwarty, w dniu 5 grudnia 2014 odbył się Międzyszkolny Konkurs Informatyczny Szkół Specjalnych. W konkursie wzięli udział uczniowie z Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Wałbrzycha, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Sobótki oraz wychowankowie z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze. Konkurs, ja co roku, składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie należało przeprowadzić konkurs szkolny, z którego do etapu międzyszkolnego przystępowało po troje uczniów z każdej placówki. W sumie do konkursu na etapie międzyszkolnym przystąpiło 12 uczniów.

Celem konkursu jest popularyzacja informatyki wśród uczniów poprzez umiejętność pracy w programie PowerPoint. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: przewodniczący: dyrektor MOW mgr Mariusz Barański, nauczycielka informatyki z MOW w Sobótce – mgr Mariola Prendecka, nauczyciel informatyki w MOW w Wałbrzychu – mgr Krystian Machowczyk, nauczyciel informatyki z SOSzW mgr Roman Zieliński oraz organizator i pomysłodawca konkursu, nauczycielka informatyki mgr Anna Bortkiewicz.
W tym roku zadaniem uczniów, a zarazem tematem konkursu było wykonanie prezentacji wzbogaconej muzyką, na temat „Zamków Dolnego Śląska”.
Po 2 godzinach zmagań, nadszedł czas na ocenę jury, która po wnikliwej ocenie postanowiła przyznać : I miejsce – Sebastian Siuda z MOW w Wałbrzychu, II miejsce – Michał Grams z MOW Jawor, III miejsce –Tomasz Kołodziej z MOW w Wałbrzychu.
Przy posumowaniu osiągnięć uczniów przewodniczący komisji konkursowej zwrócił uwagę na wysokie i wyrównane umiejętności uczestników. Dzięki prezentacjom wszyscy odbyliśmy wirtualną wycieczkę po ruinach, starych komnatach. Każdy kolejny slajd prezentacji odkrywał przed nami miejsca znane i nieznane. Wszystkie prezentacje zachęciły nas do odbycia wycieczek i podróży. Malownicze zamki owiane tajemnicą, bogatą historią z pewnością są dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu.
Nagrodzeni uczniowie otrzymali w prezencie: I miejsce – słuchawki z MP3, II miejsce – słuchawki, III miejsce – MP3. Dwie główne nagrody ufundował osobiście wice dyrektor MOW w Jaworze mgr Daniel Iwański. Wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami dostali w prezencie dyplomy za udział w konkursie, reklamówki pełne gadżetów ufundowanych przez Sejmik Wojewódzki we Wrocławiu, a także Wydział Promocji Urzędu Miasta Jawora, wraz reklamówkami słodkości. Wszystkim darczyńcom, serdecznie dziękujemy, bez ich wsparcia, nie mogłaby się odbyć IV edycja tego, tak popularnego wśród młodzieży konkursu.
Jak widać, konkursy z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. W kolejnych edycjach uczestnicy zaskakują nas coraz to ambitniejszymi, bardziej profesjonalnymi prezentacjami. Dziękujemy Panu Andrzejowi Kowalikowi za oprawę fotograficzną konkursu – dzięki jego staraniom możemy przeżyć to wydarzenie raz jeszcze.

AB