Od 19 stycznia zaczęły się ferie. Niestety nie każdy z naszych wychowanków z różnych przyczyn nie mógł spędzić tego czasu z rodziną, w domu. Dla pozostających w Ośrodku chłopców zorganizowano różnorodne zajęcia kulturalno-sportowe. W trakcie ferii grupa feryjna wzięła udział w kilku zajęciach sportowych. Na Kręgielni 13 doskonalili umiejętność gry w bowling. Początkowo nasi podopieczni mieli dylematy jaką kulę wybrać ( lekką czy ciężką) jak nadać kuli właściwą rotację, by leciała ona prosto i uderzała w sam środek stojących kręgli, jak Pan ( Andrzej) i Pani (Grażyna) oraz Pan (Marek )to robicie , że każdorazowo za jednym rzutem „ kładziecie” 7-9 kręgli? Życzliwy instruktaż i dobre rady zaczęły przynosić w końcu oczekiwane rezultaty, a na tablicy przybywało punktów. 

I gdy w końcu pojawiły się zadawalające wyniki okazało się, że nasz czas pobytu na kręgielni dobiegł końca. Postanowiliśmy tu jeszcze wrócić – po feriach i zademonstrować, że nauka nie poszła w las. Wychowankowie również ćwiczyli swoje umiejętności jazdy na łyżwach na lodowisku w Świdnicy pod opieką Pana Tomka .Tradycyjnie był o kilka upadków i piruetów.Chłopcy ćwiczyli swoje umiejętności pod hasłem” w zdrowym ciele zdrowy duch „ 

Oprócz sportu było też coś „ dla ducha”. Po raz kolejny odwiedziliśmy Bibliotekę Muzyczną, gdzie pani Agnieszka zapytała jakie znamy książki. Cóż za pytanie – wiadomo, że papierowe, z miękką lub twardą oprawą. Okazało się, że istnieją również inne książki – książki czytane lub mówione. Są to tak zwane audiobooki , czyli książki nagrane na nośniki, które czytają znani aktorzy oraz e-boki , które dzięki odpowiedniemu programowi możemy słuchać na komputerze, laptopie , e-czytniku, itp. Dowiedzieliśmy się również, że istnieje specjalny ksiązki pisane alfabetem Breila umożliwiający czytanie osobom niewidzącym.

GALERIA: