Młodzież ze wszystkich grup wychowawczych Młodzieżowego Ośrodka  uczestniczyła cyklicznie  w zajęciach warsztatowo – edukacyjnych w Ogrodach Doświadczeń, w Humanitarium we Wrocławiu. 
Wychowankowie zwiedzali wystawę „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”- to ekspozycja, która przeniosła wszystkich  w świat,w którym nie wszystko jest takie na jakie wygląda. Ścieżka edukacyjna pomogła zrozumieć najtrudniejsze zagadnienia optyki, a interaktywne eksponaty utrwaliły  wiedzę. Na wystawie nauka przeplatała się z zabawą. Wszyscy mogli poczuć,  jak to jest być uwięzionym w kalejdoskopie.

Najweselszym doświadczeniem było sprawdzenie, ile czasu wytrzymają w „obłędnym” pokoju. Dzięki interaktywnemu charakterowi eksponatów, każdy wychowanek mógł samodzielnie zbadać jak oko reaguje na złudzenia optyczne, a także sprawdzić swój refleks.

Ogromne wrażenie wywarło na wychowankach udział w sekcji serca i płuc. Dzięki połączeniu zajęć teoretycznych z praktycznymi utrwalone zostały wiadomości z biologii dotyczące budowy i funkcjonowania tych narządów- co stanowiło fascynujące doświadczenie.

A.E.Drabczyk

GALERIA:

GALERIA - gr II: