Mówią, że młodość ma swoje prawa, a błądzić jest ludzką rzeczą. Lecz czy nasi wychowankowie zdają sobie sprawę, że paląc skracają swoje życie od 5 do 10 lat ? Czy wiedzą, że nawet pierwszy stosunek seksualny może skończyć się niechcianą ciążą lub groźną chorobą weneryczną ? Czy wiedzą w jaki sposób można się zarazić „ dżumą XX wieku – AIDS ? Między innymi z takimi pytaniami musieli się zmierzyć wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w trakcie konkursu z profilaktyki uzależnień przeprowadzonego w dniu 25.03,2015 r. Konkurs został zrealizowany w trzech kategoriach: prezentacja multimedialna, test wiedzy oraz List do osoby chorej na AIDS.

W pierwszej z wymienionej kategorii udział wzięło 24 uczestników. Wykonali oni prezentacje pt. „ Złudny świat uzależnień”. Najlepiej sobie z zadaniem poradził Daniel Kuberek.  Kolejne miejsca zajęli Michał Grams i Norbert Golec. W konkursie wiedzy, w którym wzięło udział 40 wychowanków, poziom był niezwykle wyrównany, a o miejscach zdecydowała ustna dogrywka. Ostatecznie zwyciężył Dawid Roethel przed Andrzejem Kuterą i Andrzejem Piotrowiczem. W ostatnim konkursie , w którym wzięło 10 osób uczyliśmy empatii i solidarności z osobą chorą. Wszak dziś nawet wizyta u fryzjera może się skończyć groźną chorobą. Najwięcej wzruszeń dostarczyły nam listy: Dawida Girka, Daniela Kuberka oraz Piotra Miklasiewicza.

    Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez następujących nauczycieli                          i wychowawców: Grażyna Żmuda, Anna Bortkiewicz, Andrzej Kowalik, Artur Grzyb. Nagrody dla zwycięzców w poszczególnych konkurencjach ufundowała Dyrekcja Ośrodka.
GALERIA: