W sobotę 23 maja na słonecznej Polanie w Myśliborzu odbyło się zakończenie 47 Rajdu Jaworskiego i 22 Święta Cyklistów. A jak rajd – to nie mogło nas tam zabraknąć nas – podopiecznych MOW z grupy trzeciej. Opiekę nad młodymi wędrowcami sprawowali: pani Ewa Żubrowska i pan Andrzej Kowalik a trasa była spacerowa – ścieżką rowerowo-pieszą w kierunku Myśliborza. Na miejscu zakończenia tego najstarszego jaworskiego rajdu organizatorzy przygotowali szereg zabaw ruchowo-sprawnościowych oraz dwa konkursy wiedzy. W konkursie wiedzy „ Znam ziemię jaworską” startowali dwaj nasi reprezentanci: Dawid Girek i Krzysztof Olkiewicz. Obaj spisali się na medal – Dawid Girek był w tym konkursie pierwszy a jego kolega Krzysztof Olkiewicz zajął drugie miejsce. W drugim konkursie wiedzy dotyczącym „Znajomości zasad ruchu drogowego” - Dawid Kuberek zdobył drugie miejsce.

Równolegle z konkursami wiedzy były rozgrywane konkursy sprawnościowe. Również w nich zdobywaliśmy czołowe lokaty. I tak w poszczególnych konkurencjach zdobyliśmy następujące miejsca :
- kapki – II miejsce Michał Grams, III Dawid Roethel
- rzut wałkiem prezesowej – I miejsce Piotr Miklasiewicz.
Sukcesy naszych wychowanków w konkursach wiedzy zostały poprzedzone kilkukrotnymi spotkaniami, w trakcie których przerobiono znaki drogowe, zasady poruszania się pieszych oraz oczywiście atrakcje Ziemi Jaworskiej i Parku krajobrazowego „ Chełmy”. Już od poniedziałku zaczynamy „ wkuwać”, żeby powalczyć o wysokie lokaty na następnym rajdzie, na który wybieramy się 30 maja.

GALERIA:

A.K.