21wiosna22wiosna

W dniu 26.03.2017 r. w piękny słoneczny dzień zawodami sportowymi przywitaliśmy wiosnę w naszej placówce. Wychowankowie rywalizowali w wielu konkurencjach. Oczywiście zawodom towarzyszyły ogromne emocje. Pomimo zaciętej rywalizacji wszyscy się również wspaniale bawili. Opiekunowie wraz z samorządem wychowanków przygotowali wiele atrakcji sportowych i kulinarnych. Grupy rywalizowały ze sobą między innymi w turnieju piłkarskim i przeciąganiu liny . W rywalizacji zwyciężyła grupa druga, wyprzedzając grupę IV, a trzecie zaszczytne miejsce na podium zajęła grupa III. Indywidualnie wychowankowie rywalizowali w wielu konkurencjach. „Skoki przez skakankę” z ilością 702 przeskoków wygrał Sebastian Brauer, drugi był Andrzej Raszewski -570 przeskoków, a trzecie miejsce zajął Norbert Golec- 218 przeskoków. Następną konkurencją było odbijanie piłki „Góra- dół” Najsprawniejsi w tej rywalizacji byli: Mateusz Wroczyński 100 odbić, Dawid Brama 98 i Norbert Golec 33 odbicia. W kolejnej dyscyplinie „ Biegi w workach” pierwsze miejsce zajął Sebastian Brauer, wyprzedzając Andrzeja Raszewskiego i Szymona Dratwę. W „Podciąganiu się na drążku” najlepszy był Kacper Joda, tuż za nim uplasował się Mateusz Wroczyński, a trzecie miejsce przypadło w tej konkurencji Arkadiuszowi Will.

W konkurencji na wesoło ”Mumia” ze względu na kreatywność, zaangażowanie, cierpliwość i poczucie humoru startujących, komisja konkursowa jednogłośnie ogłosiła, że wszyscy uczestnicy byli bezkonkurencyjni i jedyni w swoim rodzaju, dlatego wszystkim przyznano pierwsze miejsce, a byli to: Krystian Żurawski, Kamil Sztandara, Dawid Sumiński, Damian Zjeżdżałka, Szymon Dratwa i Łukasz Cieplok.

Oczywiście po sportowych zmaganiach odbyło się wspólne grillowanie kiełbasek, co z pewnością pozwoliło na uzupełnienie spalonych kalorii przez startujących w zawodach wychowanków. Unoszący się aromat pieczonej kiełbaski mieszał się ze śmiechem uczestników.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, medale i drobne upominki. A głównymi nagrodami był sprzęt sportowy, który otrzymali wychowankowie wszystkich grup. Były to piłki do gry w kosza i w ręką, piłki do gry w nogę oraz komplety rakietek do tenisa stołowego.

Imprezę zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele oraz wychowawcy : Dorota Rycerska, Izabela Miller-Sowa, Dorota Becker ,Artur Grzyb oraz Grażyna Żmuda, Andrzej Kowalik, Aleksandra Ewa Drabczyk – opiekunowie samorządu wychowanków.